اجتماعیاخباراخبار منتخبتسهیلات حمایتی کروناویروس کرونا

سرپرستان خانوار، کد ملی را فقط به ۶۳۶۹ ارسال کنند

دولت به دنبال شیوع ویروس کرونا و کاهش قدرت خرید مردم، مقرر کرد که به حساب سرپرستان خانوار مبلغ یک میلیون تومان به صورت وام واریز شود که اقساط ماهانه برای هر خانوار مبلغ ۳۵ هزار تومان است که از یارانه تیرماه سال جاری به بعد کسر خواهد شد.

در این بین با توجه به ابهاماتی که در مورد نحوه ثبت کد ملی سرپرست خانوار وجود داشت، حسین میرزایی اعلام کرد که پیامکی که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌شود، امکان ریپلای ندارد و افراد نمی‌توانند کد ملی خود را به این سرشماره ارسال کنند.

وی افزود: سرپرستان تا زمانی که پیامک دریافت نکرده‌اند نیاز به هیچ اقدامی نیست و پس از دریافت پیامک، سرپرستان خانوار کد ملی خود را حداکثر تا روز یکشنبه ۹۹/۱/۳۱ از طریق تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است صرفاً به شماره ۶۳۶۹ پیامک کنند. هیچ گونه سایتی برای این وام وجود ندارد.

میرزایی همچنین در مورد اینکه آیا تفاوتی در سرپرست‌های تک خانوار با سایر سرپرست‌ها وجود دارد یا خیر، گفت: هیچ تفاوتی نیست. فرد چه سرپرست خانوار یک نفره باشد و چه سرپرست خانوار ۱۰ نفره، مشمول این طرح می‌شود.

وی یادآور شد: اگر سرپرست خانواری شماره تلفن همراهی به نام خود ندارد باید صد در صد تهیه کند، چرا که باید احراز هویت شود که سرپرست در قید حیات هست. اگر می‌خواهد از این حمایت استفاده کند بلاشک باید سیم کارتی به اسم سرپرست خانوار باشد.

سرپرستان خانوار، کد ملی را فقط به ۶۳۶۹ ارسال کنند


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن