برجامبرگزیده‌هاخبرسایپاسیتروئن C3کوییک Rمجله خبری روز دنیا و جهان

سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! – ترجمه علم

سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! - ترجمه علم
سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! - ترجمه علم

در گذشته شاهد بودیم که سازنده برترین خودروهای دنیا، یعنی کمپانی سایپا، با تغییر چراغ های پراید، چند مدل مختلف از این خودرو را روانه بازار کرد و از آنجایی که در ایران هر محصولی که 4 چرخ دارد، به دلیل مشکلات اقتصادی، طرفدار خود را دارد، این خودروها نیز فروش زیادی را تجربه کردند. بعدها سایپا تصمیم گرفت زه کنار درب خودرو را حذف کند و آن را بعنوان آپشن اضافه در نظر بگیرد.

احتمال داده می‌شود که مردم از این تکه پلاستیک کنار درب استقبال کرده باشند، چون مسئولان این کارخانه، تصمیم گرفتن سبک جدیدی از طراحی را با استفاده از پلاستیک نمایش دهند. آنها بعد از تغییر چراغ خودروهای قدیمی خود، به دنبال حرکت کم هزینه تر و با درآمد بیشتر رفته اند، یعنی اضافه کردند تزئینات پلاستیکی متعدد در برخی از محصولات!

سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! - ترجمه علمبه تازگی شاهد نمایش خودروی کوییک R بودیم که تفاوت زیادی با سایپا کوییک معمولی ندارد و تنها برای کسب منفعت بیشتر برای خودروسازی، آماده شده است. در کوییک R سعی شده از رنگ های سیتروئن C3 استفاده شود. خودرویی که قرار بود بعنوان یک دستاورد هسته‌ای راهی پارکینگ منازل شود، ولی نشد. سایپا در این خودرو از تزئینات پلاستیکی بیشتر در بخش های مختلف بهره گرفته و یکی از تکنسین‌های این شرکت، کمی ارتفاع را افزایش داده، تا بتواننند ادعا کنند که شاسی‌بلند تولید کرده‌اند. جای تاسف دارد که چنین خودرویی اجازه تولید پیدا می‌کند و از آن بدتر، مردم برای خرید آن صف می‌کشند.

سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! - ترجمه علممتریال داخلی به طرز فجیع و ناراحت کننده‌ای، بی‌کیفیت است و شرکت زحمت تحقیق در این بخش را به خود نداده است. جز تفاوت رنگ، هیچ تفاوت دیگری بین کوییک آر و کوییک معمولی وجود ندارد و حتی یک جا لیوانی اضافه نیز در نظر نگرفته شده، تا خریداران بتوانند ادعا کنند، چیزهای بیشتری از این معامله بدست آورده‌اند. کوییک R پیشرانه 4 سیلندر 8 سوپاپ تیبا و ساینا را در دل خود جای داده است که قدرت بسیار کم 87 اسب بخار و گشتاوری 128 نیوتن متری را در اختیار یک بدنه سنگین‌تر قرار می‌دهد. گیربکس 5 سرعته دستی یا اتوماتیک CVT نیز وظیفه انتقال قدرت پیشرانه را برعهده دارد و می‌توان حدس زد که کیفیت آنها هم چندان زیاد نیست.

سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! - ترجمه علمدر کشوری که وضعیت اقتصادی بگونه‌ای پیش می‌رود که پراید قیمتی در حدود 70 میلیون تومان پیدا کرده است، نباید انتظار داشت که اسباب‌بازی پلاستیکی جدید تولید شده، قیمتی کمتر از پراید داشته باشد و در حال حاضر کوییک R با قیمت 90 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. لازم به ذکر است که در گذشته نچندان دور (سال 1394) با این مبلغ می‌توانستید سانگ‌یانگ تیوولی، و با قیمت کنونی پراید جک S5 تازه وارد را خرید. اوضاع تا کجا پیش خواهد رفت، مشخص نیست ولی امیدواریم شاید یک روز کیفیت خودروهای داخلی بهتر شود و شاهد عرضه خودروهای کاملا جدید باشیم.

نوشته سبک جدید طراحی ایرانی؛ از تغییر چراغ تا اضافه کردن پلاستیک! اولین بار در چرخان پدیدار شد.

منبع ⇑

No votes yet.

Please wait…


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن