2020lastnewsآخرين اخبارآمریکاآیواانتقادپوتینترامپترورترور سردار سلیمانیچیندموکراتروسیهسردارسردار سلیمانیسلیمانیسندرزمحمد بن‌سلماننیوهمپشایر

انتقاد “سندرز” از ترور سردار سلیمانی: ما نمی‌توانیم دور دنیا راه بیفتیم و آدم ترور کنیم!

انتقاد “سندرز” از ترور سردار سلیمانی: ما نمی‌توانیم دور دنیا راه بیفتیم و آدم ترور کنیم!Reviewed by پایگاه خبری تحلیلی شرق on Feb 8Rating: ۵.۰انتقاد انتقاد “سندرز” از ترور سردار سلیمانی: ما نمی‌توانیم دور دنیا راه بیفتیم و آدم ترور کنیم!
سندرز: همین امشب در آمریکا ۲۰۰ هزار نفر در زندان هستند بدون اینکه

User Rating: ۴.۷ ( ۱ votes)

انتقاد “سندرز” از ترور سردار سلیمانی: ما نمی‌توانیم دور دنیا راه بیفتیم و آدم ترور کنیم!

سندرز: همین امشب در آمریکا ۲۰۰ هزار نفر در زندان هستند بدون اینکه جرم‌شان ثابت شده باشد ۲۰۰ هزار نفر بازداشت شده‌اند چون ۵۰۰ دلار پول وثیقه ندارند. ما به وثیقه نقدی پایان می‌دهیم…جامعه ما غرق در نژادپرستی است. هیچ دلیلی ندارد که ثروت خانواده‌های سفیدپوست ۱۰ برابر خانواده‌های سیاه‌پوست باشد و سهم سیاه‌پوستان از زندان‌ها به مراتب بیشتر…
“برنی سندرز” یکی از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مناظره جمعه شب (دیشب) نامزدهای حزب دموکرات در ایالت نیوهمپشایر بار دیگر از اقدام دولت ترامپ در ترور “سردار شهید سلیمانی” انتقاد کرده و این اقدام را یک ترور دولتی دانست.

به گزارش عصرایران، مجری مناظره در مناظره دیشب از سندرز پرسید: “سناتور! شما از این اقدام (ترور سردار شهید سلیمانی) به عنوان ترور کردن یک مقام رسمی کشور دیگر نام بردید. یعنی شما چنین دستوری نمی‌دادید؟”

سندرز در پاسخ گفت:” بله درست است. رهبران بسیار بدی در دنیا وجود دارد. مانند رهبر کره‌ی شمالی. یا محمد بن‌سلمان. یا پوتین در روسیه. و یا رییس‌جمهور چین، شی، که مسلمان‌ها را در کشورش می‌کشد. شما که نمی‌توانید راه بیافتید در کشورهای مختلف و بگویید ما شما را ترور می‌کنیم چون آدم بدی هستید! اگر این کار را انجام دهید، در را برای آشوب جهانی باز کرده‌اید.”

او افزود:” چیزی که ترامپ نمی‌فهمد این است که ما باید توانایی‌های دیپلماتیک در وزارت خارجه را تقویت کنیم، نه این‌که فقط دنبال تقویت ارتش باشیم. ما باید کشورهای دنیا را گرد هم آوریم و بگوییم بیایید اختلافات خود را با مذاکره و گفتگو حل کنیم.

در این مناظره دیگر نامزدهای حزب دموکرات نیر تاکید کردند اگر آنها رییس جمهوری آمریکا بودند دستور چنین تروری را صادر نمی کردند.

سندرز درباره نگرانی های داخل حزب دموکرات از چسبانده شدن انگ “سوسیالیست” به او از سوی ترامپ نیز گفت:” مهم نیست ترامپ چه می‌گوید. تنها با بالاترین مشارکت انتخاباتی تاریخ آمریکا می‌توانیم او را شکست دهیم. با جذب طبقه کارگر که اعتقاد دارند کسی درد آن‌ها را احساس نمی‌کند و با درگیر کردن جوانان در فرآیندهای سیاسی. این کاری است که در آیووا انجام دادیم.”

سندرز با انتقاد از نژادپرستی سفیدان در جامعه آمریکا گفت:”جامعه ما غرق در نژادپرستی است. هیچ دلیلی ندارد که ثروت خانواده‌های سفیدپوست ۱۰ برابر خانواده‌های سیاه‌پوست باشد و سهم سیاه‌پوستان از زندان‌ها به مراتب بیشتر…ما در آموزش و اشتغال برای جوانان‌مان سرمایه‌گذاری می‌کنیم و نه حبس و زندان بیشتر. به زندان‌های خصوصی و مراکز بازداشت پایان می‌دهیم. ”

او افزود: “همین امشب در آمریکا ۲۰۰ هزار نفر در زندان هستند بدون اینکه جرم‌شان ثابت شده باشد. ۲۰۰ هزار نفر بازداشت شده‌اند چون ۵۰۰ دلار پول وثیقه ندارند. ما به وثیقه نقدی پایان می‌دهیم.”

سندرز در نخستین انتخابات مقدماتی نامزدهای حزب دموکرات در ایالت “آیوا” با اختلاف ۶ هزار رای مردمی بیشتر بر دیگر نامزدهای دموکرات پیروز شد اما به لحاظ کسب “دلگیت” انتخاباتی تنها با اختلاف بسیار اندکی پس از “پیت بوتجج” دیگر نامزد حزب دموکرات در مقام دوم قرار گرفت.

نامزدهای حزب دموکرات این هفته قرار است در ایالت نیوهمپشایر رقابت کنند.


l

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن