نیاز مبرم خراسان جنوبی به اهدای خون گروه‌های خونی منفی- اخبار استانها – اخبار تسنیم

صفحه اصلی  <<  زمان  <<  نیاز مبرم خراسان جنوبی به اهدای خون گروه‌های خونی منفی- اخبار استانها – اخبار تسنیم

نیاز مبرم خراسان جنوبی به اهدای خون گروه‌های خونی منفی- اخبار استانها – اخبار تسنیم

10
سپتامبر,2019

0

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، محمدرضا عاملی صبح امروز در حاشیه اهدای خون در  پایگاه سیار آیت‌الله تهامی بیرجند اظهار داشت: در تاسوعای حسینی 126 نفر از مردم بیرجند به مرکز خون‌گیری این اداره کل و همچنین پایگاه سیار این شهر در محل گود زورخانه  امیر عرب مراجعه کردند که از این تعداد 95 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی  با بیان اینکه بیشترین گروه خونی اهدا شده در تاسوعای حسینی در بیرجند o مثبت بود گفت: با توجه به نیاز مبرم خراسان جنوبی به گروه‌های خونی منفی از افراد دارای گروه‌های خونی منفی نیز دعوت می‌شود برای اهدای خون به مراکز خونگیری مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی  بیان کرد: در حال  حاضر نیز اکیپ خون‌گیری بیرجند در محل هنرستان آیت‌الله تهامی واقع در خیابان جمهوری از ساعت 8 تا 14 اقدام به خون‌گیری از اهداکنندگان خون می‌کند.

وی اظهار داشت: مردم بیرجند و طبس در روزهای تاسوعا و عاشورا سال گذشته 369 واحد خون اهدا کردند که در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

عاملی بیان کرد: نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی است لذا از اهداکنندگان درخواست داریم اهدای خون را تنها به ایام محرم یا روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی  با بیان اینکه واحد خون‌گیری طبس نیز امروز در عاشورای حسینی فعال است اظهار داشت: خراسان جنوبی با 11 شهرستان، تنها 2 واحد خون‌گیری در بیرجند و طبس دارد.

انتهای پیام/ح

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *