ادامه گفت‌وگوهای هیئت مصری در غزه / تاکید مقاومت بر آمادگی کامل برای مقابله با اشغالگران- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

صفحه اصلی  <<  زمان  <<  ادامه گفت‌وگوهای هیئت مصری در غزه / تاکید مقاومت بر آمادگی کامل برای مقابله با اشغالگران- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

ادامه گفت‌وگوهای هیئت مصری در غزه / تاکید مقاومت بر آمادگی کامل برای مقابله با اشغالگران- اخبار بین الملل – اخبار تسنیم

9
سپتامبر,2019

0

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، منابع فلسطینی گفتند: هیئت امنیتی مصر امروز در دومین روز از سفر خود به غزه، با کمیته پیگیری نیروهای ملی و اسلامی فلسطین برای بحث درباره اقدامات مربوط به شکستن محاصره غزه و تداوم تجاوزگری صهیونیست‌ها دیدار می کند.

این منابع افزودند: سفر هیئت مصری به غزه حاوی چیز جدیدی نیست، بلکه برای آرام کردن فضا در نوار غزه است.

این سفر در سایه تنش کنونی در نوار غزه بعد از شهادت دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در جریان برگزاری راهپیمایی بازگشت و حمله هوایی به این منطقه انجام شده است.

جنبش حماس شب گذشته جزئیات نشست خود با هیئت امنیتی مصر را فاش کرد. هیئت مصری شب گذشته با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و یحیی السنوار رئیس این جنبش در غزه و تعدادی دیگری از رهبران حماس دیدار کرد.

سرتیپ احمد عبدالخالق مسئول پرونده فلسطین در سازمان اطلاعات مصر ریاست هیئت مصری را برعهده دارد.

حماس در بیانیه خود تصریح کرد که راههای توسعه روابط دوجانبه در راستای منافع مشترک ملت مصر و ملت فلسطین در نوار غزه را بررسی کرد.

براساس این بیانیه، در این دیدار راههای کاستن از مشکلات ملت فلسطین و شکست محاصره غزه بررسی شد.

این بیانیه با تاکید بر لزوم افزایش تلاش های مصر در این زمینه آورده است: دوطرف پرونده برقراری آشتی ملی در فلسطین را بررسی کردند و حماس آمادگی کامل خود را برای گام برداشتن جهت به ثمرنشستن آن و ایجاد یک نظام سیاسی براساس شراکت با حضور همه اقشار ملت فلسطین تاکید کرد.

دوطرف همچنین سازوکارهای فعالیت گذرگاه رفح در مرز مصر و نوار غزه را بررسی کردند.

احمد المدلل از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تماس ها با میانجیگران برای توافق آتش بس به منظور مهار تجاوزگری رژیم اسرائیل علیه نوار غزه اشاره کرد و گفت: ما بر حق کامل خود برای پاسخ به تجاوزگری مداوم علیه ملت خودمان تاکید کردیم.

المدلل به العهد گفت: اشغالگران در تلاش برای برهم زدن اوضاع در منطقه هستند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر دشمن صهیونیستی به دنبال کسب آرا با تجاوزگری به غزه است.

وی افزود: نتانیاهو می خواهد وجهه از دست رفته خود بعد از عملیات های ویژه مقاومت در جنوب لبنان و کرانه باختری و نوار غزه را بازیابد، لذا تلاش می کند که مقاومت را تحریک کند.

المدلل تصریح کرد: مقاومت همواره تاکید می‌کند که خون فلسطینی ها هرگز برای بازارگرمی انتخاباتی اشغالگران نخواهد بود و مقاومت در اوج آمادگی برای پاسخ به اشغالگران است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *