کارشناس آمریکایی: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خواهد خورد- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

صفحه اصلی  <<  زمان  <<  کارشناس آمریکایی: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خواهد خورد- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

کارشناس آمریکایی: فشار حداکثری آمریکا علیه ایران شکست خواهد خورد- اخبار رسانه ها – اخبار تسنیم

8
سپتامبر,2019

0

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، استاد روابط بین الملل دانشگاه جان هاپکینز در گفت‌وگو با این شبکه گفت سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران به شکست خواهد انجامید.

دانیل سرور، پژوهشگر ارشد پژوهشگاه خاورمیانه گفت: آمریکایی‌ها در قبال این که به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران چه واکنشی نشان دهند به دو دسته تقسیم شده اند، همچنان که در مورد خود برجام نیز میان آن‌ها دو دستگی وجود داشت.

وی افزود: دولت آمریکا گمان می‌کند که برجام توافق خوبی نیست، اما بسیاری از کسانی که در خارج از چارچوب دولت آمریکا بودند می‌گفتند که اگر دولت آمریکا از برجام خارج شود باید انتظار این را هم داشته باشد که طرف مقابل از برجام خارج شود.

این پژوهشگر آمریکایی گفت: هرچند هنوز ایرانی‌ها به صورت رسمی از برجام خارج نشده اند، اما اغلب افراد پیش بینی می‌کنند تهران نهایتاً از برجام خارج خواهد شد و ایرانی‌ها حق دارند که از حقوق خود دفاع کنند.

استاد روابط بین الملل دانشگاه جان هاپکینز درباره گزینه‌های پیش روی ترامپ و دولت آمریکا در قبال کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: دولت آمریکا خود را به سمت بن بست سوق داده و هم اکنون نیازمند آن است که به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه دهد، سیاستی که تاکنون شکست خورده است.

وی افزود: من پیش بینی می‌کنم که سیاست فشار حداکثری آمریکا به شکست منتهی شود. دولت آمریکا می‌کوشد که با استفاده از این سیاست ایران را وادار کند که به میز مذاکره باز گردد، اما آن‌ها به ایرانی‌ها امتیاز و انگیزه کافی برای حضور بر سر میز مذاکره نمی‌دهند. دولت ترامپ تمایلی ندارد که تحریم‌ها علیه ایران را کاهش دهد.

دانیل سِرور گفت: پیش بینی این که ترامپ دست از سیاست فشار حداکثری علیه ایران بر می‌دارد یا نه، بسیار دشوار است. ایرانی‌ها حاضر نیستند تا زمانی که آمریکا از دامنه تحریم‌های خود علیه ایران نکاسته با این کشور به مذاکره بپردازند و این در حالی است که ترامپ هیچگونه تمایلی از خود برای کاهش تحریم‌های ایران نشان نداده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *